Autor: Ruudurahumaru

vabaõpe

Autor: Susan Must

Katrin Saage Rasedusring

Autor: Merilin Prommik

Minust

Tere tulemast! 

Olen põhiliselt Tartus tegutsev doula ja imetamisnõustaja.

Armastan loodust ja õppida ning seetõttu läksin Tartu Ülikooli bioloogiat õppima ning hiljem sain magistrikraadi bioloogiaõpetaja erialal. Töötasin aastaid bioloogiaõpetajana ning kõik, mis seotud inimese, õppimise ja keskkonnahoiuga on alati minu lemmikteemad olnud.

Rasedus, sünnitus ja emadus on minu jaoks elu jooksul väga erinevaid asju tähendanud. Noorena kujundas maailmapilti üldine arusaam, et sünnitus on midagi, mis tuleb üle elada. Minu kolm sünnitamise kogemust näitasid, et see võib luua võimsad tunded ning positiivse mälestuse.

Olen väga tänulik, et olen saanud sünnitusel ka sõbrana juures olla ning näha kõrvalt väga head doula tööd Eeva-Liisa Sibula poolt. Sellelt sünnituselt sain täiesti uue mõistmise – kui suur mõju on keskkonnal ja teiste toetusel. Sain inspiratsiooni alustada 2019. aasta sügisel doula koolitusega. 2020. aasta juunist olen doula ja imetamisnõustaja. 

Doula õpingute lõpusirgel tutvusime põhjalikumalt sünnitusjärgse toetuse teemadel ning mõistsin, et soovin muuta lapsevanemaks saamise kultuuri. Öeldakse, et lapsed vajavad kasvamiseks küla – emad ja isad ka! Usun, et on aeg tuua tagasi kogukonna tasand meie ühiskonnas. Tahan emasid ja nende partnereid toetada, et nad saaksid enda ümber luua toetava kogukonna, kellega koos on lihtsam ning rõõmsam lapsevanem olla.

Doula ja imetamisnõustajana väärtustan tõenduspõhist lähenemist ning kogukonna toetust vanemaks saamisel. Tahan suurendada teadlikkust, millised on teie valikud ning toetada teie tehtud otsuseid.  Minu soov on, et sünnitusest ja lapsevanemaks saamisest jääks positiivne mälestus, mida endaga terveks eluks kaasa võtta ja järgmistele põlvkondadele edasi anda!

Jälgi minu tegemisi Facebookis ja Instagramis.

 

 

Tutvusin Katriniga 2018 a. suvel, kui valmistusime mõlemad osalema Katrini sõbranna sünnitusel. Mina sünnitoetajana ja Katrin hea sõbrannana. Lisaks oli Katrini rolliks jäädvustada sünnitust fotodel ja olla autojuhi rollis.
Meie sünnituseelseid kohtumisi oli üks, ent juba sellega jäi Katrin mulle meelde kui huvitav inimene, tugevaid eetilisi tõekspidamisi omav isiksus ja hooliv ema. Katrinil on kaks poega, kelle sünnitused on olnud erinevad. Tal on bioloogiharidus, õpetajakogemus, huvi demokraatliku hariduse ja säästliku tarbimise vastu. Iseloomustaksin teda sõnaga “aktivist”.
Kuna sünnitus, millel osalesime, oli pikk ning vältas mõned ööpäevad, oli mul võimalik jälgida tema väsimatut toetaja vaimsust, oskust fookust seada ja aidata sünnitaja edasi kõige suurematest madalseisudest, keskendudes olulisele.
Mul on väga hea meel, et Katrinil tärkas sünnitoetuse vastu suurem huvi ja toetan kahe käega tema osalemist sünnitoetajaõppes. Tartusse on kindlasti vaja temasugust sünnitoetajat, tunneksin Katrinist ka endale sünnitoetajana tugevat seljatagust. Ootan võimalusi, et temaga veel koostööd teha.”
 
– doula Eeva-Liisa
Kui sa tahad enda kõrvale raseduse, sünnituse või sünnitusjärgsel ajal kedagi, kellele 110% kindel saaksid olla, siis Katrin on just see kõige parem valik.  Ta oskab alati olemas olla. Kui ta kohe vastust su küsimusele ei tea, siis kindlasti leiab selle esimesel võimalusel.
Katrin on vist küll miljon raamatut läbi lugenud ja ta loeb ja loeb ja loeb, et saada veel rohkem teadmisi nii sünnitoetajana kui ka muudes valdkondades.
Ma pole kohanud elus väga palju inimesi, kes on üdini nii vahetud, siirad ja abivalmid. Katrin on üks neist. Katriniga koos tunneksin mina ennast väga turvaliselt ja hoituna, kui peaksin abi ja tuge vajama 💗
 
–  doula Tiina

Liitu uudiskirjaga