RASEDUSRING

SÜNNITUSEKS VALMISTUMINE

Mida oodata?

Rasedusring toimub enamasti veebipõhiselt kord nädalas. Sünnituseks ja sünnitusjärgseks ajaks valmistumine Rasedusringis toimub koos maksimaalselt 8 paariga, naistel on omavaheliseks jooksvaks suhtluseks ka eraldi vestlus. Osale üksi või koos kaaslasega. Kohtumised on jagatud seitsmeks eraldi teemaks kaheksa kohtumise jooksul. Jagan igal kohtumisel tõenduspõhist infot ja praktilisi soovitusi. Oled oodatud!

Järgmised grupid:

Soovitan liituda hiljemalt 3. trimestri alguses. 

1) veebi 20. oktoober – 8. detsember (kell 18-20) (grupp täis). Kokku on 8 kohtumist.

2) veebi 28. detsember – 15. veebruar (kell 18-20) (7 vaba kohta). Kokku 8 kohtumist.

3) kohapeal (Tartu) 5. jaanuar – 23. veebruar (kell 18-20) (7 vaba kohta). Kokku on 8 kohtumist.

NB! Võtan sellel aastal igasse gruppi veel ühe naise/paari ning kogu tulu läheb Ukraina toetuseks.

Rasedusring pakub sulle:

  •  tõenduspõhist informatsiooni sünnituse ja sünnitusjärgse aja kohta
  • emotsionaalset ettevalmistust
  • praktilisi harjutusi koos partneriga
  • väikest seltskonda, kellega muresid ja rõõme jagada. Grupis on maksimaalselt 8 paari/naist 
  • online kogukonda, kus saad Rasedusringi ajal tasuta osaleda (hind 15 eur/kuu)

Rasedusringis läbitavad teemad:

1) Ettevalmistus enne sünnitust
2) Normaalse sünnituse kulg,  võimalused valutustamiseks ja tavapärasemad protseduurid. Erakorraline keiser (1. osa)
3) Normaalse sünnituse kulg,  võimalused valutustamiseks ja tavapärasemad protseduurid (2. osa)
4) Emotsionaalne ettevalmistus
5) Sünnituse asendid ja hingamine
6) Oma küla loomine (koos sõbra/sugulasega)
7) 4. trimester – imetamine
8) 4. trimester – keha taastumine
Lisaks 8-le kohtumisele saab iga paar/naine soovi korral oma sünnituslugu jagada ning teiste omasid kuulata.
 
Soovitan liituda hiljemalt 3. trimestri alguses. 
 
Hinnakiri: 
Veebi Rasedusring üksinda või koos partneriga/tugiisikuga 160 eurot 
Tartu kohapeal Rasedusring üksinda või koos partneriga/tugiisikuga 250
 
Soodustus:
Üksikemadele hind veebi Rasedusring 136 eurot 
Üksikemadele hind Tartu Rasedusring 215 eurot

TAGASISIDE

“Kuidas seda nüüd lühidalt kokku võtta..pärast oma esimest sünnitust vandusin ma kindlalt, et ei taha ühtegi last – põhjuseks trauma. Kui ma kohtasin oma abikaasat ja sai järjest selgemaks, et tahame ka last, tabas mind kabuhirm. Rasedusest teada saades hakkasin kiiresti otsima tuge. Soovisin doulat, aga covidi ajal polnud see mõeldav, raske esimene sünnitus välistas minu jaoks kodusünnituse variandi. Kaevasin edasi ja kõik teed viisid Katrini rasedusringi juurde. Registreerisin ennast ja oeh..ootasin seda esimest ringi nagu lapsena jõule ja ma ei pidanud pettuma. Iga kohtumine sisendas järjest rohkem enesekindlust, rasedusringist saadud teadmised aitasid mul ennast nii füüsiliselt, vaimselt kui emotsionaalselt sünnituseks ette valmistada. Lõppkokkuvõttes sain ma unistuste sünnituse, millest võin puhta rõõmu ja helgusega rääkida, et ka teisi naisi julgustada. Meid, naisi on loodud lapsi kandma ja sünnitama, Katrin taastas minu usu endasse ja andis mulle sooja emmede kogukonna, kes siiani teineteist toetavad ja aitavad!”
– Brigita
 
“Ma ei oska sõnadesse panna, kui tänulik ma sulle olen. Iga naise ja pere jaoks on hindamatu, kui sünnituskogemus on positiivne. Mulle meeldis, et sa oskasid täpselt õiged teemad valida, mida enne sünnitust võiks teada ja Perekooli loengutes ei puudutatud (nt emotsionaalne ettevalmistus sünnituseks,  teised valustamise meetodid peale hingamise, mida partneriga enne sünnitust läbi rääkida). Lisaks on näha, kui südame ja hingega sa oma tööd teed. Nt kuidas sa abistad oma teadmistega ka pärast sünnitust ja huviga kuulad, kuidas sünnitus läks. Minule tekitas südamerahu, et oma väiteid sa tõendad teaduskirjandusega. Pluss sa oskad suurepäraselt toime tulla ka mures esmasünnitajatega. See oli nii hea tunne, kui kord nädalas saad mõttekaaslastega jagada oma muresid ja rõõme. Tõesti, sinu Rasedusring on täpselt see, mida pere vajab enne sünnitust. See võiks olla Eesti riigis tungivalt soovituslik! ” 
 
– Sandra
 
“Mina käisin Katrin Saage rasedusringis (veebis) eelmisel kevadel, kui ootasin oma esimest beebit. Kõikvõimalikest loengutest soovitan just Rasedusringi Katrini juures. Meie grupis oli mitu esmarasedat (nagu ma isegi siis) ning koos Katrini endaga ka kaks korduvat ema. Kogu info, mida vajasin sünnituse eelsest ja järgnevast ajast ning loomulikult sünnitusest endast, sain just Rasedusringist kätte nii, et ühtegi täiendavat loengut ei olnudki mul vaja.
Kõigile küsimustele sain vastused ning seeläbi rahutunde, millega oli hea sünnitama minna. Väga soovitan!”
 

– Signe

“Katrin on i-me-li-ne! Sain väga palju kasulikke teadmisi ja tuge nii Rasedusringist, eraldi sünnituseks valmistumisest kui ka imetamisnõustamisest.

Juba teise trimestri alguses tekkis mul pisike ärevus sünnitusega seonduva osas. Tundsin, et mul pole piisavalt teadmisi, mh selles osas, millest sünnituseks valmistumisel pihta hakata.

Rasedusring oli täpipealt see, millest olin puudust tundnud. Ülitoetavas keskkonnas saime lisaks (tõenduspõhiste) teadmiste omandamisele küsida (valehäbi kartmata) küsimusi, kuulda teiste kogemusi seoses rasedusega ning jagada enda omi, samuti teha sünnituseks valmistumiseks praktilisi harjutusi. Tugigrupp, mis pärast Rasedusringi lõppemist alles jäi, on minu jaoks täiesti hindamatu väärtusega”

–Ingel

“Kui mu sõbranna soovitas mulle rasedusringi ja tutvustas Katrini tegemisi, siis alguses mõtlesin tükk aega kas minna ja osaleda või ei. Mul on väga hea meel, et otsustasin osaleda. Sain väga palju teadmisi sünnituse st, hingamistehnikatest, asenditest. Aga samuti sain väikse, armsa ja toetava kogukonna teiste rasedusringis osalejate näol, saame jagada oma rõõme ja muresid. Katrin on loonud imelise võimaluse kogeda rasedust ja sünnitust positiivselt. See rasedusring on mulle õpetanud, et iga rasedus ja sünnitus kulgeb täiesti ise radade pidi, oluline on see, kuidas sa selle endaga kaasa võtad.
Katrin teeb oma tööd südamega, oma küsimustele saad vastused ka kindlasti rasedusringi välisel ajal. Katrini südameasjaks on jagada informatsiooni, mis on võimalikult palju tõenduspõhine ja kindlasti on tal juba väga suur kogemustepagas doulana.
Soovitan rasedusringis osaleda nii neil naistel; kel ees esimene sünnitus, kui ka neil, kellel juba mitmes”
 
– Triin
 
“Katrin on väga siiras, soe ja abivalmis inimene. Osalesin tema rasedusringis enne lapse sündi ja sain palju kasulikku ja vajaminevat infot. Lisaks on ta ka sünnitujärgselt alati olemas olnud ja käekäigu üle huvi tundnud. Kui vahel on mõni küsimus, millele vastust ise ei tea, siis Katrini poole pöördudes proovib ta alati aidata ja toeks olla.”
 
– Chris
 

“Osalesin koos oma partneriga Katrini rasedusringis ja jäime kõigega väga-väga rahule! Katrin on lihtsalt nii tore ja positiivne inimene, et suutis minul kõik hirmud sünnituse ees maha võtta. Ja ma usun, et just tänu sellele läkski mu sünnitus kergelt. Mõtlesin sünnituse ajal korduvalt sellele, mida Katrin rasedusringis rääkinud oli ning ringis läbiproovitud hingamisharjutustest oli ka sünnitusel palju abi.

Lisaks sellele on Katrin igati toeks olnud ka pärast lapse sündi, meie rasedusring elab aktiivselt edasi ja Katrin on vabatahtikult panustanud ka sellesse, et mu suhtlusringkond laieneks värskete emade näol. Oleme elukaaslasega selle kõige eest väga-väga tänulikud ja soovitame kõigile tulevastele emadele-isadele Katrini teenuseid !!!”
 

– Maarja

“Suur tänu Katrin, kohtumiste käigus sai ärevusest kindlustunne, mis võimaldas mul aktiivselt kogu sündmuste ahelale kaasa aidata.
Esimene kaaslastega kohtumine oli zoom’is, mille tulemusena mõistsin, et sünnitus on oluliselt nüansirikkam kui ma esialgu arvasin. Katrini rõõmus ja toetav maneer rahustasid ja innustasid ühteaegu.
Praktilises tunnis tegime hingamisharjutusi ja proovisime läbi erinevad positsioonid, mis sünnituse käigus abiks võivad olla. Sellest kohtumisest oli tagasi vaadates minu jaoks kõige rohkem kasu.
Katrini tõenduspõhine lähenemine ja veendumus partneri rolli tähtsusest sünnituse juures äratasid minus ühteaegu nii huvi kui ka vastutus teemasse süüvida.
Väga palju oli kasu ka imetamisnõustamise koduvisiidist, kui beebi oli reaalselt meiega ja küsimusi tekkis rohkem kui oli vastuseid.”
 
– Sander
 

Katrin on rasedate aare. Rasedusringis osaledes saime palju teaduspõhist infot ja tema elulisi kogemusi raseduseelsest ajast ja mis hakkab pärast toimuma. Lisaks oli palju abi hingamisharjutustest. Just selline aus oma kogemuste jagamine tekitas sooja tunde. Rasedusring oli hästi hea koht, kus igal nädalal kokku saada ja kuulda, kuidas teistel läheb, ja tekkinud küsimustele vastuseid saada. Täielikult doulandusele pühendunud inimene ja ma ei kujutaks ette sobivamat inimest, siiras, rõõmsameelne, ülitore inimene. Aitäh, Katrin, et olemas oled”

– Minna

Sain toetust eelkõige sellest, et sain rääkida oma hirmudest ja üle korrata sünnituseks parimad asendid. Äärmiselt hea oli iga nädal korra kokku saada pisikese grupi naistega kes on kõik samas olukorras ja jagada eelneva nädala rõõme ja muresid. Minu jaoks oli ka äärimiselt oluline kohtumine koos kaaslastega, sest see aitas meid sünnituse teemadel veel rohkem ühele lainele saada ja mingid asjad omavahel pärast veelkord läbi rääkida. Oliveri jaoks oli see ka väga oluline, et ta sai kohtumise ajal infot sünnituse kohta mille peale ma ise ei oleks võibolla tulnud.”

– Anna-Maria

“Osalesin raseduse ajal Katrini juhitud Rasedusringis ja see oli minu jaoks väga positiivne ning toetav kogemus läbi raseduse ning ettevalmistusel sünnituseks. Grupp oli mõnusalt väike, Katrin suutis luua hubase, usaldusliku ja sooja atmosfääri oma siira oleku ja heasoovlikkusega. Imeline oli näha, et Katrin on sünnitoetajaks olemisele tõeliselt pühendunud ning toetub teadmiste jagamisel nii kogemustele kui tõenduspõhistele allikatele ja praktikatele. Meeldis väga, et grupis oli hinnanguvaba õhkkond, sai kõige üle vabalt arutleda ja väikeses grupis sai palju küsida ning kohandusi teha. Katrin on oma tegevuses väga pühendunud ja pakkus meile igati tuge ja nõu ka pärast kohtumiste lõppemist 🙂

– Riin

“Väga meeldis, et grupp oli väike, kõik said osaleda, avaldada oma arvamust ja jagada kogemusi. Kõik osalejad olid kogu koolituse ajal kaameratest nähtaval, tekkis tunne, et oleme kõik koos, mitte koolitaja ja tema slaidid.”
 

– doula õpilane

“Katrini rasedusringi võlu on personaalne lähenemine ning emade suhtlusringi tekitamine. Kõik minu küsimused said vastused ning tundsin, et olen hoitud. Kuna mul oli peale sünnitust raskusi imetamisega, siis tänu Katrini imetamisnõule sain probleemid seljatatud ning ei loobunud imetamisest, mis oli minu jaoks väga tähtis.”

– Maarja

“Rasedusring on väga lahe! Tore oli iga nädal kaasaelada teiste tulevaste emade lasteootustele ja jagada oma muresid ja rõõme. Ja mis põhiline – sai kuhjaga teaduspõhist infomatsiooni koos eluliste näidetega, selle kohta, mis meid ees ootab. Arvan, et tänu sellele läksid sünnitus ning neljas trimester igati rõõmsalt ja meeles on ainult positiivsed emotsioonid. Ja Kati on lihtsalt imeline!”

– Maria

Liitu uudiskirjaga