Sünnitoetus

Sünnitoetus

Sünnitoetuse pakett sisaldab endas (piirkond Tartu linn):

1. Esimene kohtumine ja tuttavaks saamine (1h) (TASUTA). Peale seda saate otsustada, kas soovite mind oma sünnitoetajaks.

2. Üks kohtumine (2h) enne sünnitust ja üks kohtumine (2h) peale sünnitust. (tavahind 150 eur)

Teemad, mida saame arutada enne ja pärast sünnitust:

* imetamine

* asendid ja hingamine, valutustamise võimalused

* beebi hooldus, mida beebi tulekuks vaja on, kuidas kodu praktiliselt seada

* sünnituse kulg, hirmud ja ootused

* eelmise ja praeguse sünnituskogemuse läbi arutamine

* varajane potisuhtlus, riidest mähkmed, lapsekandmine jne

* haigla personaliga suhtlemine enda vajaduste mõistmine ja väljendamine, partneri toetus selles

3. Olen 3h kaugusel, et tulla Sinu/Teie sünnitusel 38+0 kuni 42+0 rasedusnädalal. Loomulikult tulen ka varasema raseduse ajal, kui vähegi saan.

4. Peale sünnitust olen kuni 2h Teid sünnitustoas toetamas. Tihti olen põhiliselt abiks imetamise alustamisega.

5. Pakett sisaldab Rasedusringis osalemist Sulle ja soovi korral ka partnerile. (tavahind 245 eur)

6. Peale lapse sündi saad olla kuu aega Emade kogukonnas. (tavahind 35 eur)

Hind: 1000 eurot

Kui Sul/Teil on eraämmaemand, siis on hind 800 eurot.

Mõlemad osapooled allkirjastavad lepingu, et tagada meeldiv ja selge koostöö.

Katrin on imeline naine ja ma olen väga õnnelik, et ta oli minu doula. Kuigi sünnitasin eriolukorra ajal üksinda, siis oli Katrinist väga palju tuge nii raseduse ajal, sünnituse alguses kodus olles kui ka sünnitusjärgsel ajal, kui olin beebiga juba koju saanud. Minu jaoks oli eriti oluline toetus just sünnitusjärgsel ajal, mil Katrinist oli mitmekülgselt abi ❤

– Taisi

Lisaksin ka värske isa perspektiivi. Olles veidi skeptiline sünnitoetajate suhtes (olles eelarvamusega, et seal on kõvasti esoteerikat ja soolapuhumist), tõestas Katrin täiesti vastupidist. Tema soovitused ja argumendid põhinesid meditsiinil (olemata külmad/kliinilised) ja kui ta ei teadnud mingile küsimusele vastust, siis ta ütles seda ausalt, samas uurides selle (järgmiseks kohtumiseks) välja. COVID-19 tõttu ei olnud meil võimalust näha tema sünnitustegevuse toetust, aga kõik sünnitusele eelnev ja järgnev nõu (nii vaimne kui füüsiline) oli Katrini poolt asendamatu. Suur aitäh!🙂

– Karl

 

Ma olen südamest tänulik, et mu sünnitus saabus esimese koroonalaine lõpus, mil tugiisikud taas sünnitusele lubati, kuigi tänu Katrini toetusele ja meie eelnevatele kohtumistele olin eneses kindel ja valmis minema sünnitama ka üksi. Teadmine, et ta saab sünnitoetajana minuga kaasa tulla andis kindluse, et tema teab, mida ja kuidas teha ka siis kui ma ise peaksin pea kaotama. Sünnitusel oli ta minu kalju, millele toetuda. Tänu tema toetusele oli kindlam läbida ka sünnituse keerulisemaid etappe, lisaks on tal suurepärane huumorisoon, mis on samuti sünnitusel hindamatu väärtusega.

Katrini teeb sünnitoetajana imeliseks lisaks tema erialastele teadmistele ja oskustele ka tema suur inimlik soojus ja kaasaelamine ning soov anda endast parim ja olla olemas. Lisaks suurele südamele on tal  pidev soov end täiendada ja arendada, et olla emaks saavatele naistele ja peredele parim tugi. 

– Margot

 

Katrin on doula ja imetamisnõustaja, kes teeb oma tööd kogu südamest ja tänu kellele oli meil väga positiivne sünnikogemus. Esmasünnitajana tundsin, et doula toetus oleks mulle väga vajalik ja mul on siiralt hea meel, et just Katrin oli meile sel teekonnal toeks! Katrin toetas meid nii sünnituseelselt, sünnituse ajal kui ka sünnitusjärgselt ning me tundsime end väga turvaliselt ning hoituna. Ta oli emotsionaalselt meile suureks toeks ja kõik meie mured ja küsimused said alati kiire lahenduse. Katrin on tõeliselt hooliv, usaldusväärne ning laialdaste teadmistega doula. 

Aitäh sulle, sinu töö on hindamatu väärtusega!
 
Merle
 
I don’t speak Estonian, so when we were looking for a doula, my main requirement was that we get one that speaks both Estonian and English fluently. With Katrin, we got so much more than that – she’s caring, knowledgeable, but above all supportive. She offers options and information but doesn’t force anything on you, and she does an amazing job of supporting both the mother and the family through the birth process and afterward. I can’t speak highly enough of her.
 
Simon

 

Sünni- ja sünnitusjärgse toetuse esimene kohtumine on tasuta

Liitu uudiskirjaga