Raamatusoovitused rasedatele

On Sul raamatuid, millest oli sünnituseks valmistumisel abi? Kirjuta kommentaaridesse.

1) Ina May Gaskin “Loomuliku sünnituse teejuht” – minu arvates mõnus lugemine viimase raamatuna enne sünnitust, et luua positiivne meelestatus ning mõista kui vägevad me oleme! Raamatus on palju sünnituslugusid, mis kõik on erinevad ning väestavad.

2) Rebecca Dekker “Positiivne sünnituskogemus on võimalik.”
Ühe naise teekond traumaatilisest sünnitusest kahe imelise kodusünnituse kogemuseni ning samal ajal on seal palju infot selle kohta, mis praktikad on sünnitusel tõenduspõhised ning mida me saame ära teha, et vähem inimesi kogeks traumat. Seda soovitan lugeda pigem raseduse 1. või 2. trimestril, mitte lõpus.

3) Penny Simkin “The Birth Partner” 
Parim raamat partneritele lugemiseks. Seal on väga hästi ja neutraalselt toodud välja kõik alates haiglakoti nimekirjast kuni imetamiseni. Mulle meeldib eriti asendite osa, kus on pildid asenditest ning mis olukordades neid võiks kasutada.

4) Rachel Reed “Childbirth as a Rite of Passage” – Nii väga meeldis! Rachel on teadlane ja ämmaemand ning uurinud sünnituse ja üldiselt naiste ajalugu (herstory). Kui Sulle meeldib täiega sünnituse ja naiseks olemise maailma avastada, siis soovitan soojalt!
 
5) Rhea Dempsey “Beyond the birthplan” – Rhea on maailmakuulus doula ja sünnituse teemadel rääkija. Minu sisetunne ütleb, et see sobib eriti hästi neile, kellel on olnud eelmine sünnituskogemus negatiivne ning tahaks sellest paremini aru saada. Seal on väga palju psühholoogilist poolt käsitletud. Loomulikult soovitan seda ka esmarasedatele, kes tahavad põhjalikult valmistuda.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.