Podcast – minu soovitused

Podcast ehk taskuhääling on ideaalne võimalus teadmisi ammutada ja end positiivselt meelestada. Soovin teiega jagada oma lemmikuid podcast’e sünnituse ja sünnitusjärgse aja kohta:

1) Birthful – saatejuhiks on doula ning endine ajakirjanik Adriana Lozada ning tal käivad külas kõikvõimalikud inimesed, kes on kuidagi lapsevanemaks saamisega seotud. Ainukene osa, mida olen kuulanud mitu korda, on maailma juhtiva beebiune teadlase James McKenna osa. Samuti soovitan neid osasid, mis räägivad sellest, kuidas meie närvisüsteem mõjutab rasedust ja sünnitustsünnituse tähtaegade ja selle kohta, et Sul on õigus osaleda sünnitusega seotud otsustusprotsessides.

2) Evidence Based Birth podcast – see on tõenduspõhise informatsiooni kullaauk. Saatejuht Rebecca Dekker on koos abikaasaga oma elu pühendanud sellele, et sünnitusabi oleks tõenduspõhine. Nende kodulehel on kõige rohkem tähelepanu saanud info K vitamiini süsti kohta. Minu jaoks on olnud kõige põnevam osa selle kohta, kuidas beebi asend mõjutab sünnituse kulgu ning mida saame selle jaoks ära teha, et ta oleks optimaalses asendis. Paljud naised, eriti esmasünnitajad kardavad rebendeid ja episiotoomiat ehk lahklihalõiget. Selles osas on ülevaade antud teema kohta.

3) The Good Enough Mother podcast – Dr Sophie Brock on sotsioloog ja emaduse uurija. Tema kirg on rääkida ideaalse ema müüdist ja vihast kui info allikast. Minu lemmik siiamaani on olnud imetamise osa, mis räägib sellest, et imetamine ei ole ainult ema või pere otsus, seda mõjutab meie kultuur ning poliitilised otsused. Samuti oli toetav kuulata, et ideaalne ema ei peaks tundma viha, aga reaalsuses me tunneme ja see on OK! Mõtlemapanev oli osa, kus räägiti sellest, kui tavaline on sünnitusjärgne kurnatus ning kui vähe sellele siiamaani tähelepanu on pööratud. Siit edasi on huvitav intervjuu neuroteadlasega, kes räägib beebide aju arengust ja kuidas saame neid toetada.

4) Toon välja ka ühe üksiku osa, mida olen mitmeid kordi kuulanud ning arvan, et see inspireerib ka teid: The Ancestral Biology of Birth

5) The Midwives’ Cauldron – Douladele ja ämmaemandatele ka üks podcasti soovitus.

6) Therapist Uncensored – Usun, et lapsevanemluses on kõige olulisem eneseareng ning see podcast on imeline allikas, kust toetust saada. Bethany Saltman on ema, kes oma isiklikust huvist hakkas uurima kiindumussuhte kohta ning on andnud hiljuti välja ka raamatu “Strange Situation”. 

7) The Melissa Ambrosini Show – Melissal on külas maailmakuulus doula ja autor Rhea Dempsey, kes räägib sellest, kuidas sünnituseks valmistuda, teha koostööd valuga ning kuidas partner saaks sünnitajat toetada.

8) Beebipuhvet kutsus mind külla ning rääkisime imetamisest. Soovitan väga, jagasin võimaliult palju kasulikku informatsiooni.

Kirjuta kommentaaridesse, millised on Sinu lemmikpodcastid lapsevanemaks saamisega seotud teemadel.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.